www.Vysledky-Sportka.com

Historie Sportky

První slosování Sportky se datuje k roku 1957, kdy nejvyšší možná výhra činila v této době 40000 Kčs. Roku 1962 bylo zavedeno podání sázenky se slosovatelným kupónem (na kupón byla možnost vyhrát věcnou cenu - automobily, televizory apod.), netěšilo se to velké oblibě, tak to o dva roky později bylo zrušeno. Oblíbenost Sportky narůstala a výhry se postupně zvyšovaly. Od roku 1965 činila výše výher až 200 tisíc. Současně byla zavedena takzvaná dvousázka (losování dvou tahů), která se stala velmi oblíbenou a zůstává ve hře doposavad. Od roku 1991 je výše výher neomezená. Poslední změna proběhla roku 1993, kdy byl zaveden Jackpot.

Od 21.4.1957 až do 24.5.2009 bylo nejčastěji tažené číslo 6, jeho četnost (počet vytažení) je 954. Naopak nejméně taženým číslem je číslo 45 s četností 831.

Sportku provozuje společnost SAZKA, a.s.

SAZKA, a.s. je známá táke díky své sponzorské činnosti, kdy každoročně věnuje dostatek peněz na různé aktivity (sport, kultura...). Motto společnosti: "Pomáháme druhým k vítězství".

Podle společnosti je pojmenována také Sazka Arena, což je víceúčelová hala v Praze, do které společnost investovala nemalé finanční prostředky. Slouží ke sportovním a kulturním akcím, konají se zde koncerty, různé zábavné akce a další. Byla otevřena při příležitosti Mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004 v Praze.

Finanční problémy společnosti SAZKA v roce 2011 ohrozili fungování celé soutěže. Sportka každopádně přežila, byť ji kus trhu přebrala konkurence.Chyba? Nápad na zlepšení?
Napište nám to!
Zavřít

Máte nápad na zlepšení či vidíte chybu? Dejte nám vědět.